Sierappels zijn meestal veel kleiner dan conventionele appels. Het is een vergissing dat de kleine familieleden giftig zijn – integendeel: het vruchtvlees van sierappels is perfect geschikt om te eten. Omdat dit echter veel fruitzuur bevat en navenant bitter smaakt, is het raadzaam om de kleine appels te verwerken tot jam, most of gelei. Over het algemeen is het aan te raden om alleen de grote sierappels direct te eten, omdat de kleinere meestal erg houtachtig en zuur smaken.
Als je in september met de appeloogst begint, kun je deze uitbreiden met de kleine sierappels. Rassen zoals John Downie, Golden Hornet of Evereste zijn geschikt voor uw greens en – afhankelijk van uw smaakvoorkeuren – ook voor het gehemelte.
Tips voor een optimale verzorging, zoals het snoeien van de appelboom, vind je bij ons. Niets staat dus een oogst met een hoge opbrengst in de weg.






