Zonnebrand bij Buxus

Zonnebrand bij Buxus

Het knippen van Buxus bij felle zonneschijn kan de plant veel schade berokkenen. Buxus is namelijk gevoelig voor zonnebrand. Dat houdt in dat de geknipte scheuten sterk indrogen en afsterven. Hierdoor blijft hergroei aan de buitenzijde achterwege.

Op lange termijn hersteld de plant meestal wel weer door middel van nieuwe scheutvorming van binnenuit de plant. Hier gaat echter een aantal maanden overheen en zit je een heel seizoen met een lelijke Buxus.
Je doet er goed aan op bewolkte dagen te knippen en wanneer er op korte termijn geen zomerse dagen te verwachten zijn. Bovendien doe je er verstandig aan in de maanden juni t/m augustus niet te diep terug te knippen. Dus niet knippen tot op de ‘oude knip’, maar iets langer houden. In de maanden mei en september mag je wel fors terug snoeien tot op de ‘oude knip’.

Nog enkele tips:

# Buxus is de veelvraat van de tuin. Geeft daarom regelmatig wat extra meststof (om de 5 weken).

# Buxus vormt vrij zwak hout. De plant heeft daarom de neiging uit te zakken. Vaak knippen (minimaal 4 keer per seizoen) maakt de planten stevig en vol.

# Maak de planten goed nat alvorens te gaan knippen. De plant laat zich hierdoor makkelijker knippen en hersteld sneller.(minder bruine blaadjes)

Relevante producten

Scroll naar boven